Prędkość na celowniku. W całym kraju wzmożone kontrole policji
W środę (9.04.) policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Akcja ma charakter międzynarodowy, a jej celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Liczne kontrole na drogach
Policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.
W działaniach wezmą udział również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.
Za szybko = niebezpiecznie
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Policja apeluje do kierujących, by przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i rozwaga wymagają zachowania szczególnej ostrożności.
Choć nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z przestrzeganiem ograniczeń prędkości, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
Od początku roku policjanci odnotowali ponad 86 tys. przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym ponad 400 o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności.
Czy wiesz, że...
...w opinii 27% kierowców przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 30 km/h jest raczej i zdecydowanie bezpieczne. Sprawdź więcej: 4-latka i jej 5-miesięczna siostrzyczka już nie mają mamy. Kierowco, co teraz powiedziałbyś sobie na chwilę przed wypadkiem?
No i teraz czekam na podsumowanie tej WIELKIEJ akcji wodzisławscy policjanci do dzieła, czekaam? Raczej efektów nie ma z MD mało widać.
Dlatego należy ostrzegać się nawzajem o stojących w idiotycznych miejscach "miśkach".
I oczywiście zgłaszać prawdziwych piratów, np. w starych betach czy ryczacych amerykanach... Bo tego to służby nie widzą.
Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem