"Arytmia skutecznie wyeliminowana". WSS2 w Jastrzębiu-Zdroju chwali się kolejnym sukcesem [ZDJĘCIA]
Lekarze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju mają kolejne sukcesy na koncie. Pacjenci kardiologiczni korzystają z nowych możliwości leczenia, jakie oferuje placówka.
!["Arytmia skutecznie wyeliminowana". WSS2 w Jastrzębiu-Zdroju chwali się kolejnym sukcesem [ZDJĘCIA]](https://cdn2.dev2.nowiny.pl/im/v1/news-900-widen/2025/05/05/239973_1746405666_83002500.webp)
- To ważny krok w kierunku dalszego rozwoju nowoczesnych metod leczenia zaburzeń rytmu serca, który znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa i komfortu naszych pacjentów - podkreśla WSS2 o zabiegach ablacji migotania przedsionków z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii elektroporacji, jakie pod koniec kwietnia przeprowadzono w szpitalu.
Zabiegi zostały wykonane w znieczuleniu ogólnym przez zespół specjalistów z Oddziału Kardiologii pod kierownictwem lek. Henryka Sobocika oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, którym kieruje dr n. med. Jarosław Mamak.
W skład zespołu zabiegowego weszli:
- Gracjan Pytel
- Jarosław Mamak
- Joanna Domagała
- Anna Ochała
- Mateusz Skupień
- Magdalena Habińska
- Anna Bereś
- Emila Wala
Elektroporacja to innowacyjna metoda leczenia arytmii serca, polegająca na dostarczaniu krótkich impulsów elektrycznych o wysokim napięciu, które selektywnie uszkadzają komórki mięśnia sercowego w miejscu ognisk arytmii, jednocześnie oszczędzając otaczające, niesercowe tkanki — takie jak nerwy czy przełyk. Dzięki takiemu mechanizmowi działania, procedura ta jest nie tylko wysoce skuteczna, ale także szybka, precyzyjna i wyjątkowo bezpieczna, z bardzo niskim ryzykiem powikłań.
Wszystkie przeprowadzone zabiegi zakończyły się pełnym sukcesem – arytmia została skutecznie wyeliminowana, a pacjenci już w dniu następnym mogli opuścić szpital w dobrym stanie zdrowia, bez objawów zaburzeń rytmu serca.
- Wprowadzenie elektroporacji do praktyki klinicznej w naszym szpitalu stanowi wyraz konsekwentnego dążenia do oferowania pacjentom dostępu do najnowocześniejszych metod diagnostyki i leczenia. To również dowód na wysoki poziom kompetencji i zaangażowania naszego zespołu medycznego, który nieustannie poszerza swoją wiedzę, podnosi kwalifikacje i wdraża najnowsze osiągnięcia medycyny w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów. Jesteśmy dumni, że lekarze naszego szpitala stale się rozwijają i z zaangażowaniem podążają za światowymi trendami, aby zapewnić pacjentom opiekę na najwyższym poziomie - podkreśla WSS2.
źr. WSS2
Do bbbb - tak jak zawsze trzeba iść prywatnie do lekarza na wizytę i wtedy przyjmnie cię na NFZ i wykona zabieg, to dzisiaj standard w leczeniu.
Do: To sem ja. W zasadzie masz rację, ale w przypadku serca o przyczynę to trzeba zadbać na dłuuugo przed objawami. O przyczynę to możesz zadbać przy przeziębieniu np. ciepło się ubrać, a i to nie będziesz miał pewności czy nie załapiesz jakiejś infekcji.
Dla mnie pytanie brzmi inaczej: co trzeba zrobić aby się załapać na taki zabieg? Na to autor tekstu nie odpowiada.
No niby ok...
Ale to znowu, inwazyjne, usuwanie skutków...
A kto się weźmie za przyczyny? Ustalić przyczynę, wyeliminować i nie trzeba "kroić" i elektrostymulować...
I to tzw. "bardzo niskie ryzyko powikłań" w ustach współczesnych lekarzy nie brzmi optymistycznie...