O tym, że pogarsza się kondycja polskiego górnictwa, piszą do premiera Donalda Tuska związkowcy z NSZZ „Solidarność”. Dominik Kolorz i Bogusław Hutek nie kryją obaw, że wkrótce może dojść do przyśpieszonej likwidacji kopalń.
Zwykła, niepozorna alejka na jednym z osiedli ma szansę przekształcić się w ciekawe miejsce rekreacyjne dla mieszkańców. Już zaspokajamy ciekawość czytelników i informujemy, że taka metamorfoza odbędzie się na osiedlu Staszica.
Wakacje to czas beztroskiej laby. Wydawałoby się, że na jastrzębskich osiedlach wieje nudą. Niekoniecznie musi tak być. We wtorek na ulicy Zielonej można było zobaczyć alpaki. Wszystko to w ramach wakacji z osiedlem Arki Bożka, w których biorą udział najmłodsi mieszkańcy.
To była piękna niedziela, po początkowych problemach z pogodą słońce zaświeciło nad Zebrzydowicami. Tym razem to nie pałac o średniowiecznej genezie był głównym bohaterem dnia, a przystań MATEO położona tuż przy stawie Młyńszczok.
Pytanie postawione na wstępie wbrew pozorom nie jest z tych science fiction, a może dotykać bliskiej rzeczywistości. Nie jest tajemnicą, że kolejne kopalnie węgla kończą swój żywot. W innych – nie ma co liczyć na zwiększenie zatrudnienia. Co więc zaproponować mieszkańcom Górnego Śląska? Może dynamicznie rozwijające się zielone...
Rodzinny Rajd Rowerowy przejechał w sobotę ulicami miasta. Mimo ponad 30-stopniowego upału wzięło w nim udział około 80 uczestników. Na mecie rajdu na wszystkich czekały kiełbaski z grilla i konkurencje sportowe.
Ogródki działkowe służą do wypoczynku i relaksu. Jednak przychodząc na niektóre z nich, trudno oprzeć się wrażeniu, że znajdujemy się na… wysypisku śmieci. Są wprawdzie kontenery na śmieci, odpady plastikowe czy papierowe, ale wszystko to na nic. Sterty śmieci burzą wakacyjną sielankę. Nawet ponad 100 tys. zł nie wystarcza na utrzymanie porządku.
W Jastrzębiu-Zdroju można zobaczyć, a nawet dotknąć przedmioty, którymi kiedyś szczycili się ich posiadacze. Byfyj to kredens, bez którego nie można było wyobrazić sobie domu z prawdziwego zdarzenia. Są też żelazka na węgiel i inne ciekawe artefakty.
Na początku lipca Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała wyniki egzaminów uczniów kończących szkołę podstawową. Jastrzębie-Zdrój wypadło najsłabiej w całym województwie śląskim. Co Urząd Miasta zamierza zrobić z tym problemem?
To propozycja dla wszystkich, którzy lubią zabawę w dawnym stylu. Z pewnością wielu czytelników z łezką w oku wspomina dancingi i zabawę do białego rana. Już niedługo będzie można wziąć udział w takiej imprezie.
W środę na ulicy Kusocińskiego zapadł się fragment jezdni. Mieszkańcy nie kryli zdziwienia, że stosunkowe niewielkie opady atmosferyczne spowodowały aż tak poważne konsekwencje. Jakie jest stanowisko Urzędu Miasta w tej sprawie? Kiedy ulica będzie przejezdna?
W środę wczesnym popołudniem w Jastrzębiu miały miejsce intensywne opady deszczu. Nie było to dla nikogo zaskoczeniem, bo prognozy jasno pokazywały, co będzie. Tego samego nie można powiedzieć o wielkiej dziurze, która pojawiła się w jezdni. Tutaj zdziwienie mieszkańców było duże.
Od pewnego czasu w sieci internetowej krążą widomości, że fontanna na deptaku w Zdroju jest zepsuta. Jak wygląda prawda? Jaki jest stan fontanny, która tak cieszy jastrzębian szczególnie w czasie letnich upałów?
Ostatnio gorące dyskusje wywołała kwestia czy pies zdycha, czy umiera. Ale chyba ten temat ma szerszy kontekst. Chodzi o to, jak traktujemy zwierzęta, jak traktujemy siebie nawzajem? Czy ludzie i zwierzęta mogą, w miarę bezkonfliktowo żyć w mieście?
Wraca komunikacja miejska na osiedle Staszica. Zainteresowani jastrzębianie spotkali się, aby ustalić, w jakich godzinach będą kursowały autobusy. W tej sprawie mieszkańcy napisali petycję już rok temu. Sprawa zakończyła się sukcesem.
Lato w ostatnich dniach pokazało swoje gorące, upalne oblicze. Wszyscy zastanawiamy się, jak wytrzymać w tak wysokich temperaturach. A może dobrym sposobem będzie sporządzenie bryji? Nazwa tego specyfiku może nieco zaskakiwać, ale nie ma się czego obawiać.
Budynek dawnej porodówki w Zdroju, czyli przedwojenna willa „Katowiczanka” popada w ruinę. Nie wiadomo też czy jej stan techniczny nie stwarza zagrożenia dla osób postronnych. Co miasto zamierza zrobić z tym problemem?