Osiedle Jastrzębie Górne i Dolne posiada zmodernizowany budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1. Jednak dojazd do tej szkoły pozostawia - zdaniem mieszkańców - wiele do życzenia. Tworzą się tam ogromne korki.
W galerii „Epicentrum” pojawiła się nowa wystawa, w piątek odbył się jej wernisaż, który zgromadził spore grono osób zainteresowanych sztuką. Główną bohaterką była Agata Tomorowicz i jej prace.
Ukraińskie dzieci mieszkające w Jastrzębiu spędziły tydzień ferii ze Szkołą Nauki Tańca „Explozja Tańca”. Specjalnie z myślą o nich przygotowano wiele atrakcji. Nad całością czuwała Agnieszka Cichoń.
Budynek Szkoły Podstawowej nr 1 został zmodernizowany. Teraz społeczność placówki czeka na boisko sportowe z prawdziwego zdarzenia. Jak na razie środki, którymi dysponuje magistrat, nie są wystarczające na pokrycie kosztów związanych z budową.
Osiedle Pionierów zamieszkuje ponad 8 tys. jastrzębian. Jest najstarszym w mieście. Czy życie tam spełnia oczekiwania mieszkańców? Z jakimi problemami się borykają? Jakie zadania i inwestycje udało się wykonać. O tym wszystkim mówi Beata Kisielewska, przewodnicząca zarządu osiedla.
Mieszkańcy zastanawiają się, czy będzie nowy basen w Jastrzębiu. Temat ten przewija się podczas kampanii wyborczej do samorządu. Czy magistrat podjął działania w tej sprawie?
Budynek przy ulicy Pszczyńskiej, który od lat zajmowany był przez Publiczne Przedszkole nr 7, stoi pusty po tym, jak placówka przeniosła się do zmodernizowanej Szkoły Podstawowej nr 1. Czy miasto ma jakiś pomysł na ten pustostan?
Ma niebieskie włosy i jej odzienie składa się z rybackich sieci. Można zobaczyć ją w otoczeniu Neptuna, władcy mórz i oceanów, jak pomaga mu nieść trójząb. Właśnie taką można oglądać Manuelę Antos, która chętnie wciela się w mitologiczną postać Amfitryty. Jako prezesce Stowarzyszenia Klubu Morsów „Biały Miś” jest jej...
Epidemia koronawirusa dała się we znaki naszej psychice. Ludzie siedzący w mieszkaniach, odizolowani od świata, nie umieli sobie z tym poradzić. To samo dotyczyło dzieci. One jeszcze bardziej przeżywały tę sytuację, nie rozumiejąc, co się dzieje. Raz mogły iść do przedszkola, aby za chwilę znowu nie wychodzić z domu. Grupa sKuMaJ Team,...
O tym, że znalezienie miejsca parkingowego to droga przez mękę dyskutowaliśmy niedawno. A może teraz zastanowić się, czy nie da się żyć bez samochodu? Może nie aż tak radykalnie, że w ogóle, ale przynajmniej znacząco ograniczyć jego używanie. Czy komunikacja miejska powinna zastąpić podróż prywatnymi autami?
W zeszłym roku obchodzono 100-lecie przyłączenia Śląska do Polski. Z tej okazji Instytut Pamięci Narodowej przygotował wystawę. Ekspozycja jest prezentowana w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.
Jest znana z szalonych i niekonwencjonalnych pomysłów. Jastrzębianie poznali ją, jak w stroju smoka pojechała na skuterze nad Bałtyk. Pokazała, że można realizować marzenia. Angażuje się w pomoc dla jastrzębskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, chodzi po górach i cieszy się życiem. Jest kobietą pozytywnie zakręconą z dużą...
Politechnika Śląska w Gliwicach - Wydział Mechaniczny Technologiczny objęła patronatem Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Jednak już wcześniej szkoła współpracowała z Centrum Kształcenia Ustawicznego Politechniki Sląskiej Filia w Rybniku. Efektem tego ma być popularyzacja nauk technicznych i zachęcenie...
„Gdzie ja mam zaparkować!?” – takie pytania stawiają często zdenerwowani kierowcy, kiedy podjeżdżają pod swój blok. Trudno dziwić się tej złości, bo każdy przecież chciałby mieć zagwarantowane miejsce parkingowe. Czy jest sposób, aby temu zaradzić?
Osiedle Jastrzębie Górne i Dolne to specyficzne osiedle. Historycznie ten teren jest starszy niż samo miasto. Korzeniami sięga czasów średniowiecznych, kiedy był wsią. O pozytywnych, ale i negatywnych aspektach życia w tej części Jastrzębia mówi Krystyna Piechoczek, przewodnicząca zarządu osiedla.
Lampy przy ulicy Wielkopolskiej świecą w dzień. Sytuacja ta nieco dziwi mieszkańców i niektórzy mogą nawet uważać to za marnotrawstwo prądu i pieniędzy. Przewodnicząca Zarządu Osiedla Gwarków Ewelina Auguścik podjęła interwencję w tej sprawie.
Jastrzębski magistrat ogłosił, że można składać wnioski na zakup węgla. Cena za tonę to 1750 zł. Są jednak pewne wymagania formalne.